وسايل مورد نياز جلسه كنكور

  

 

 

تجهیزات ضروری روز کنکور

شاید در نگاه اول برخی داوطلبان شرایط آماده سازی قبل از ورود به جلسه ی کنکور زیاد مهم نباشد و در بعضی مواقع این دید به خاطر جو روزهای آخر ،طبیعی است ولی بازهم منطقی نیست و باید به همان اندازه که در این مدت  خود را برای تسلط بر منابع مقید به تلاش و زحمت می دانید الان هم در روزهای پایانی باید مواردی که به شما در جهت آمادگی بیشتر کمک میکنند،در اولویت قرار دهید ونسبت به این تجهیزات ضروری کنکور بی تفاوت نباشید.

۱بهتر است بیدار شدن خود را در روز کنکور به یکی از افراد مطمئن بسپارید و بدون نگرانی و با آسودگی خاطر به رختخواب خود بروید.طبیعی است که هر چه زودتر بخوابید از آنطرف در صبح زودتر و با انرژی بیشتری بیدار خواهید شد.

۲حتما صبحانه بخورید و بدون صبحانه به آزمون نروید.شما ۴ ساعت در جلسه ی آزمون خواهید بود، از این رو نیاز به انرژی فراوانی دارید. صبحانه ی کامل میل کنید.از خوردن قهوه در روز کنکور اجتناب کنید.چراکه شما سرجلسه ی کنکور فقط باید مطالب را بیاد بیاورید نه اینکه چیزی را  حفظ کنید.

۳علاوه بر کارت ورود به جلسه ، حتما شناسنامه یا کارت شناسایی عکس دار معتبر با خود به همراه داشته باشید.

۴دو مداد مخصوص تست زنی که همیشه از آنها در آزمون های آزمایشی استفاده میکردید،تهیه کنید و بهتر است جهت جلوگیری از اتلاف وقت در تراشیدن مداد ها ،دوسر مداد ها را بتراشید.مداد تراش و پاک کن مرغوب فراموش نشود. برای پر کردن پاسخنامه خود از مداد «اتود » استفاده نکنید. چون استفاده از مداد سریعتر از اتود است.بقیه ی لوازم اضافی خود را در زیر صندلی بگذارید تا فضای خالی بیشتری در اختیار داشته باشید.

از بهمراه بردن وسایل اضافی سر جلسه خودداری کنید تا هشدار مکرر مراقبین باعث افزایش اضطراب و استرس در شما نشود.بهتراست علاوه بر وسایل گفته شده در قسمت ۳و ۴،یک عدد بطری آب نیمه یخ زده بهمراه چند عدد شکلات و همچنین ساعت عقربه دار با خودبه جلسه ببرید.

۶همراه داشتن تلفن همراه،ماشین حساب  و چکنویس ممنوع است و تقلب حساب میشود.

۷با توجه به محل سکونت خود و آشنایی با بار ترافیک منطقه ی خود ،برنامه ریزی کنید که نیم ساعت زودتر به حوزه ی آزمون برسید.

۸به دقت به صحبت ها ی مسئولین جلسه که از بلندگوها پخش میشود ،توجه کنید تا از اضطراب و سردرگمی شما کاسته شود.

۹دقت داشته باشید که شماره ی صندلی شما با کارت و پاسخنامه ی شما یکی باشند.اگر جای شما به خاطر باد مستقیم کولر یا گرم بودن و یا تابش مستقیم آفتاب اذیت هستید ،حتما به مسئول آزمون اطلاع دهید تا جای شما را بررسی کنند و مشکل حل شود.ولی بازهم در صورت حل نشدن این جزئیات ،تمرکز خود را حفظ کنید و اجازه ندهید این حواشی بی ارزش و بسیار جزئی بر نتیجه ی شما تاثیرگذار شوند.و شما آزمون خود را جواب بدهید.

۱۰کد دفترچه را حتما در پاسخنامه واردکنید و درآخر پاسخبرگ خود را امضا کنید.

۱۱هیچ امتحانی بدون نگرانی و اضطراب نیست؛ آن هم از نوع کنکور سراسری که در زندگی شما نقش حساس و تاثیرگذاری دارد. برای هر داوطلبی از جمله داوطلبان با سطح بالا نیز کنکور  دلهره آور و استرس زاست. مطمئناً با چند توصیه ی قبل از آزمون نمی توان انتظار داشت اضطراب برطرف شود، اما اضطراب، به ویژه اضطرابی را که در ابتدای جلسه ی کنکور به سراغ همه ی داوطلبان می آید، می توان گفت که زیاد نمیتواند نگران کننده باشد و یک واکنش طبیعی است و دقایقی بعد از دیدن تست ها این حالت فروکش خواهد کرد اما در صورتیکه با اضطراب دقایق زیادی درگیر بودید میتوانید کمی آب خنک بنوشید و نفس عمیقی بکشید و اجازه ندهید عدم آرامش یا اضطراب، نتیجه ی زحمات شما را هدر دهد.و بدانید که اضطراب تمرکز و سرعت عمل شما را کم می کند.

۱۲در پایان جلسه ی کنکور، ذهن شما خسته میشود . پس نباید  به پاسخ هایی که داده اید شک کنید و آن ها را به هیچ عنوان  دستکاری نکنید. معمولاً پاسخ دوم شما اشتباه از آب در می آید.پس سعی نکنید پاسخ ها را عوض کنید.

اگر نگران نتیجه ی آزمون خود هستید به آن فکر نکنید فقط کافی است به رتبه ی قبول شدگان کنکور سال قبل یا به کارنامه داوطلبان دانشگاه آزاد مراجعه کنید، متوجه می شوید که برای قبول شدن ( حتی در رشته های نسبتاً عالی  ) نیاز به رتبه ی خیلی بالایی ندارید و کنکور هم خیلی سخت نیست. کارنامه ها نشان می دهد که یک داوطلب ریاضی با سهمیه ی منطقه (۱) با میانگین نمره ی ۵۰ درصد در دروس اختصاصی و میانگین نمره ی ۶۰ درصد در دروس عمومی توانسته است در دشوارترین رشته یعنی برق روزانه ی یک دانشگاه دولتی در تهران قبول شود.همچنین  داوطلبی دیگر در سخن با گروه مشاوره ی ما اذعان داشت که در طول سال به زور میتوانست شیمی رابه درصد ۲۰ برساند ولی درکنکور توانست شیمی را ۴۷%بزند.واقعا کنکور غیر قابل پیش بینی است بچه ها .پس واقعا درست و منطقی نیست که از ذهنتون رو بجای درگیری با تست ها ،درگیر نتایج و اما و اگر هایی که واقعا خیلی هاشون اتفاق نمی افتند،کنید.   

 

پیروز باشید.

 

  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *